בית מוגן מרעידת אדמה | בית תרמי

  בית מוגן מרעידת אדמה

אחת לכמה זמן אנחנו קוראים בתקשורת על הערכות ומחקרים, בלא ירחק היום ובעתיד תהיה בישראל רעידת אדמה קשה אשר תהרוס כל מבנה ותשתית שאינם מוגנים מפני רעידות שכאלה. זו הסיבה שבמהלך השנים יש ניסיונות חוזרים ונשנים לשנות את המצב, בין היתר באמצעות תמ"א 38 וכן באמצעות בניית בתים מוגנים מרעידות אדמה. 

הרעיון להקים בתים מוגנים מרעידת אדמה, הוא איננו רעיון ישראלי, הוא החל עוד בעשורים הקודמים במדינות בהן יש שכיחות גבוהה של רעידות אדמה, למשל יפן וקליפורניה בארצות הברית. בתים אלו נבנים עם יסודות ותשתיות יותר חזקות, בין היתר מדובר על בתים תרמיים, מוגנים וחזקים, בתים שעשויים קירות יצוקים מבטון מזוין, מדובר על בתים עם קירות בטון חזקים שמונעים כל אפשרות של הסתדקות בקיר ובוודאי כל אפשרות להתמוטטות המבנה או קריסתו. יש לציין בית מוגן מרעידות אדמה, הוא בית שגם מוגן מירי תלול מסלול, איום אשר לצערנו אנחנו צריכים לחיות ולהתמודד איתו, הן מצפון והן מדרום. 

כאן המקום לומר, בית מוגן מרעידות אדמה מזכיר במהותו חדרי ממ"ד, עם הבדלים שונים, בין היתר מדובר בבית הרבה יותר מבודד, שכן דרך הבנייה שלו מתבססת על עקרונות של שמירה על הסביבה, וכן חיסכון באנרגיה וחשמל. מדובר על בנייה מאוד חזקה ואיכותית, אך גם מאוד חסכונית לאורך זמן, לא רק בכסף אלא גם באלמנט הזמן עצמו. 

במהלך השנים נעשו ניסיונות שונים, כאמור, לשנות את מבנה הבנייה בישראל, כך שהבתים אשר נבנים יהיו עמידים בפני רעידות אדמה. בין היתר נהוג היה להשתמש בטכנולוגיות שמטרתן לאפשר עמידות של המבנה. היו שסברו, שלשם החיסכון הכלכלי יש להתקין אך ורק חדרים מוגנים ולא יותר מזה. אך במהלך הזמן התברר שחשוב מאוד להקפיד שכל המבנה יהיה מוגן, ולכן החלו לשנות את התפיסה וכיום אנחנו יכולים לראות, בניית בתים מוגנים מרעידת אדמה, אשר מתבססים על בנייה תרמית וחזקה, של כל המבנה, הן מבחוץ והן מבפנים, מתוך כוונה לשמור עליו ועל דייריו מכל מצב שעלול להתרחש. 

אם אתם רוצים לדעת עוד על בתים מוגנים מרעידות אדמה, אתם מוזמנים לפנות אלינו. הצוות של טופ בילדינג ישמח לעמוד לרשותכם, אנחנו נשמח להציג בפניכם את כל המידע אודות בניית מבנים פרטיים ואחרים, בבנייה שמיועדת להגנה מפני רעידות אדמה ברמות שונות. צרו איתנו קשר עוד היום. 
 
 


סניף ראשי: רח' החומה 2

א.ת מערבי, ראשון לציון

פקס: 072-2446231

info@topbuilding.co.il

נשמח לעמוד לשירותכם בכל עת:
חייגו: 1-700-071-074 או מלאו פרטיכם: