בניה ירוקה בישראל | בית תרמי

  בניה ירוקה בישראל

שמתם לב שכולם לאחרונה התחילו להיות צמחונים או טבעונים? מסתבר שהטרנד האקולוגי הגיע לכל תחומי חיינו, אבל יש תחומים שזהו לא טרנד אלא ממש הכרח. בתחום הבניה, לדוגמה, בנייה ירוקה מאפשרת להינות מיתרונות בתחומים רבים שאינם אקולוגיים כלל כמו למשל: 
  • חסכון  – בניה ירוקה בישראל חוסכת 50% מזמן הבניה וכ-20% מעלות הבניה של כל קיר. בנוסף, בנייה ירוקה מביאה לחסכון בחשמל (עד כ-50% חסכון בהוצאות המיזוג) ובהוצאות התחזוקה הודות לעמידות בפני פגעי מזג האוויר. 
  • הגנה ובטחון – בניה ירוקה בישראל מאפשרת הגנה מפני רעידות אדמה ובפני טילים תלולי מסלול. בנוסף, בניה ירוקה מבוססת על בידוד אקוסטי ומגינה על הדיירים מפני רעשים סביבתיים.
  • מהירות ופשטות – בנייה ירוקה מאפשרת לקבלנים עבודה מהירה, פשוטה ויעילה יותר הודות להספקי עבודה גבוהים במיוחד. בנוסף, בניה ירוקה מתאימה לכל תכנית אדריכלית והנדסית כולל בתים פרטיים, בתים משותפים, בניה במסגרת תמ"א 38, מבני ציבור ועוד. 
  • הפחתת התלות בכוח אדם – בניה ירוקה מפחיתה את התלות בבעלי מקצוע רבים (טפסנים, ברזלנים, בנאים ועוד) ומצריכה רק עובדים מומחים ומנהל עבודה. הכשרת העובדים לבנייה בסגנון זה נחשבת למהירה ויש בכך יתרון נוסף.
  • נקודות זיכוי – בניה ירוקה בישראל מעניקה לקבלנים שבונים בשיטה זו 30 נקודות זכוי. נקודות אלו מוענקות על פי תקן 5281 לבניין ירוק. בנוסף, ניתן גם ליהנות מ-17 נקודות לקבלת דירוג Certified  בתקן LEED האמריקאי לבנייה ירוקה.

וכמובן, בתים ירוקים שומרת על הסביבה הודות לצמצום פסולת הבניין, שימוש מועט בעץ וצמצום השימוש בחומרים שפולטים גזים רעילים. אמנם בשוק הישראלי קיימות חברות שונות שמאפשרות בניה ירוקה, אך רק חברה אחת פיתחה שיפורים לתבניות הקיימות בהתאמה לאקלים הישראלי : חברת "טופ בילדינג" . 

חברה זו בונה בתים ירוקים בטכנולוגיית ICF משופרת. טכנולוגיה זו מעניקה רמה גבוהה של תיעוש וחדשנות: היא מחליפה את שלבי הטפסנות והברזלנות המסורתיים, מפשטת את תהליך הבנייה, מאפשרת בנייה באמצעות קירות בטון רציפים בעלי בידוד כפול ובקיצור – מאפשרת בנייה מהירה יותר בפחות כסף. 
 


סניף ראשי: רח' החומה 2

א.ת מערבי, ראשון לציון

פקס: 072-2446231

info@topbuilding.co.il

נשמח לעמוד לשירותכם בכל עת:
חייגו: 1-700-071-074 או מלאו פרטיכם: