בנייה ירוקה | בית תרמי

  בנייה ירוקה

בנייה ירוקה – מדוע זה משתלם לכם 
החל משנות התשעים וביתר שאת מתחילת שנות האלפיים, אנחנו יכולים לראות, יותר ויותר מבנים, הן מבני מגורים והן מבני מסחר ומבנים ציבוריים, אשר נבנים בשיטת בנייה ירוקה, בנייה ידידותית לסביבה. שיטה זו שהחלה בעולם המערבי כבר בשנות השבעים ותפסה תאוצה בשנות השמונים מסיבות שונות, שנציג בהמשך המאמר, החלה להשתלב בישראל בשנות התשעים כאמור, אך רק בשנות האלפיים יכולנו להתחיל ולראות דחיפה משמעותית בנושא. 

לפני שנסביר מדוע החלו להטמיע בעולם ובפרט בישראל את הרעיונות של בנייה ירוקה, נציג בקצרה את הדגשים העיקריים של בנייה זו. בנייה אשר מוגדרת גם בשפה המקצועית בנייה מתקדמת. כפי שניתן להבין, מדובר בבנייה ידידותית לסביבה, הן בתהליך עצמו, כלומר בעת בניית המבנה, והן בתוצאה הסופית, כלומר בעת השימוש במבנה. זו בנייה ששומרת על איכות הסביבה (או לפחות לא מזהמת אותה), שומרת על אנרגיה ירוקה, משתמשת במשאבים הקיימים ולא צורכת משאבים נוספים. 

הדגשים העיקרים של בנייה ירוקה הם, שימוש בקירות מוכנים, לוחות בידוד, במקום בקירות בטון, מה שגם מקל על תהליך העבודה, שכן הוא מהיר יותר וגם מדובר בקירות מבודדים, כאלה אשר שומרים על קור וחום, מה שמונע את הצורך להשתמש במערכות מיזוג אוויר. קירות אלו נחשבים חלק מהותי של בנייה חכמה. מי שמתמחה בהקמת קירות כאלה, היא חברת טופ בילדינג, שאחראית על בניית קירות מבודדים באלפי מבנים בישראל. 
דגש נוסף, שימוש בחלונות גדולים אשר בעזרתם אפשר ליהנות מתאורה חיצונית במשך שעות היממה, כך אין צורך להשתמש באמצעי תאורה שצורכים הרבה חשמל (אחד הדגשים של בנייה ירוקה הוא שימוש באמצעי תאורה חסכוניים). 

עוד דגש זה שימוש בחומרים ממוחזרים, חומרים שנעשה בהם שימוש, ובמקום להפוך אותם לפסולת, עושים בהם שימוש נוסף. מה ששומר, מן הסתם, על הסביבה. זה יכול לבוא לידי ביטוי הן במבנה עצמו והן בסביבה החיצונית שלו. 

נקודה נוספת שצריך לזכור בכל הקשור לבנייה ירוקה, היא שימוש במערכות מחזור של מים ופסולת, כך נמנע בזבוז של משאבים, עם זה בצריכת מים ביתית, מים לצורך השקיה ועוד. זה נכון גם לגבי שימוש בחומרים שונים, אשר אחרי המחזור שלהם, ניתן להשתמש בהם שוב ושוב. 
בנייה ירוקה, ככלל, היא תהליך מתוכנן, שיש לעבוד עליו בטרם ניגשים לבנייה בפועל. שכן רק כך, ניתן להגיע אל תוצאות אופטימאליות עם גמר סיום הבנייה. 

מדוע העולם מעדיף היום בנייה ירוקה
לתהליך של בנייה ירוקה או בנייה מתקדמת, יש שתי נקודות חיוביות עיקריות:
הנקודה הראשונה היא, חיסכון עצום בזמן ובכסף בתהליך הבנייה ולאחר מכן. מדובר על חסכון בזמן תהליך הבנייה, חסכון בחומרים, חסכון בעלויות השוטפות, באחזקה. זה בא לידי ביטוי בהיבטים שונים, החל מכך שזמן הקמת קיר מבודד לוקח הרבה פחות מזמן הקמת קיר בטון, הקמת מערכת מיחזור חוסכת לא מעט כסף, שימוש במערכת חלונות חכמה חוסכת חשמל, וכן הלאה. 

הנקודה השנייה היא, מדובר במערכות ששומרות על הסביבה, אפשר להסתכל על זה גם מנקודת מבט של דאגה לעולם אך גם מנקודת מבט של דאגה למוצר עצמו, כלומר, העמידות של בית שנבנה תחת הרעיונות של בנייה חכמה, היא הרבה יותר גבוהה לאורך זמן, מאשר של בית רגיל. זה מקל מאוד על השימוש במבנה וכן בשמירה על ערכו הכספי. 

חברת טופ בילדינג​ מתמחה בהקמת מבנים על פי הרעיונות של בנייה ירוקה ובפרט בנייה חכמה. היא עושה זאת בזכות צוות מקצועי ומנוסה, שעומד לרשותו ידע נרחב שצבר במהלך השנים וכל הכלים הנדרשים לצורך כך. אתם מוזמנים ליצור קשר עם צוות החברה עוד היום. 
 


סניף ראשי: רח' החומה 2

א.ת מערבי, ראשון לציון

פקס: 072-2446231

info@topbuilding.co.il

נשמח לעמוד לשירותכם בכל עת:
חייגו: 1-700-071-074 או מלאו פרטיכם: