בניית רוויה | בית תרמי

  בניית רוויה

הנני שמח להציג בפניך את תבניות 'טופ בילדינג', המבוססות על טכנולוגיה מוכחת בשם – Insulated Concrete Forms (ICF) תבניות מבודדות ליציקת קירות בטון דרך בנייה רוויה. טכנולוגיה זו כבר נחשבת כסטנדרט בניה והנה טכנולונולגיה ומנצחת מזה יותר מ 47 שנים בעולם, כאשר נבנו באמצעותה עדי היום מעל ל 15 מיליון מבנים.  למרות שהשיטה הגיע לישראל כבר בתחילת שנות ה 90 נבנו באמצעותה עד היום רק כמה מאות מבנים בישראל וזאת מגלל שהיא הייתה יקרה יותר לקבלן הביצוע.

חברת הבניה שלנו, טופ בילדינג, עם ניסיון של מעל ל 25 שנים בטפסנות בניין ועבודה בשטח, "הסירה את הכפפה' ומצאה את הדרך להפחית את עלויות שיטה זאת ברמה כה משמעותית כך שכיום היא בנייה רוויה באמצעות תבניות חסכונית בכ 19% לעומת שיטת הבניה באמצעות בלוקים ומעבר לכך, היא מקצרת את זמן בניית המעטפת ולכן חוסכת גם כ 40% בתקורות ובעלויות המימון!!! וכל זאת רלוונטי גם לבנייה פרטית, גם לתמ"א 38 וגם לבנייה רוויה עד 11 קומות. חשוב לציין כי למרות שקונסטרוקטיבית קיבלנו כבר אישורים בעבר לבניה של עד 14 קומות באמצעות תבניות 'אייקונקס' אולם הכדאיות הכלכלית למול אלטרנטיבות אחרות הקיימות בענף רלוונטית עד ל 11 קומות בלבד ולכן, כיוון שמטרתנו העיקרית הינה הפחתת עלויות לקבלן הביצוע, ממוקדים מאמצי השיווק בשלב זה בבנייה רוויה עד ל 11 קומות בלבד.

שיטת 'אייקונקס', מבוססת כאמור על מערך תבניות משוכלל עבור יציקת הבטון, המאפשר החדרת ברזל הזיון לאחר בנייתו של כל קיר. בשיטה בלעדית זאת הפכה שיטת 'אייקונקס' את תבניות ה ICF הקיימות כיום, לכאלו המתאימות לכל סוגי הבניה למגורים. דפנות התבניות עשויות מלוחות בידוד תקניים בעלי צפיפות גבוהה המאפשרים בידוד תרמי גבוה במיוחד. מערך התבניות הינו חד פעמי, אינו מפורק לאחר התקשות הבטון וגורם לתבנית להפוך למעטפת בידוד דו צדדית לקיר הבטון המזוין.
פתרון ייחודי זה של בנייה רוויה מבית 'טופ בילדינג' מאפשר שילוב מנצח של יתרונות לקבלן, ליזם ולדיירים- בנייה ירוקה המביאה לחסכון עצום בחשמל לדייר, תוך השגת חסכון רב בזמן עבודה ובעלויות הבנייה לקבלן. תבניות 'טופ בילדינג' מאפשרות לקבלנים ולבונים פרטיים ליהנות מיתרונות הבנייה התרמית וממגוון אמצעי חסכון ומיגון בו זמנית.

יתרונות הביצוע לקבלן הבונה בתבניות 'אייקונקס'
 • קיצור והפשטה של זמן העבודה ותהליך הבניה של קירות המעטפת ב כ 40% לעומת השיטות האחרות.
 • הוזלת עלויות הבניה בכ 19%, לעומת כל שיטת בניה מקובלת אחרת.
 • התאמה לכל תוכנית אדריכלית והנדסית.- מידות הקיר לא משתנות או משתנות בסנטימטר או שניים.
 • הפחתת התלות בכוח אדם – שיטת "אייקונקס" מפחיתה את התלות בכח אדם המסורתי של הבניין כדוגמת טפסנים, ברזלנים ובנאים ומספיקה הכשרה קצרה בלבד לעובדים.
 • בנייה רוויה מאפשרת הספקי העבודה גבוהים במיוחד.
 • זכאות לכ 30 נקודות בבניה ירוקה – עבור בנית מעטפת ממוצעת של בניין.

היתרונות לדיירים
 • חיסכון בחשמל – בכ 50% בעלויות חימום וקירור הבית ע"י ערך בידוד גבוה במיוחד: R value 3.04.
 • הגנה בפני ירי טילים תלול מסלול - הבית חזק יותר באמצעות מעטפת קשיחה, היצוקה כולה בבטון מזוין.
 • הגנה בפני רעידות אדמה - תבניות בית-תרמי מספקות הגנה טובה הרבה יותר בפני רעידות אדמה.
 • הגנה בפני רעשים – באמצעות בידוד אקוסטי גבוה במיוחד, 60DB.
 • מניעה של עיבוי, לחות ועובש בקירות – אודות לשכבת היציקה והבידוד האחידה  בכל הבניין כולל בדפנות הקירות.

שיטת ה ICF  כבר מיושמת בישראל במאות בתים שנבנו עד היום בשיטות בנייה רוויה בישובים רבים ובניהם ברעננה, תל אביב - יפו, ירושלים, ראשון לציון, בת עיין, הרצליה, שדה נחמיה, תל עדשים, מושב נחלים, קיבוץ כברי, מושב מנות, בני ציון, קיסריה, ניצן, קורנית, קיבוץ אייל, קיבוץ עין החורש ועוד וידינו עוד נטויה. שיטת 'אייקונקס' עומדת בסטנדרטים הגבוהים של מכון התקנים הישראלי ושל מהנדסים וקונסטרוקטורים רבים.
כחלק מאסטרטגית השיווק של חברתנו, אנו עוסקים כל העת בהכשרת קבלנים לבנייה רוויה בשיטה זאת. הכשרת הקבלנים נעשית גם בקורסים המועברים מידיי כחודש וחצי וגם בליווי והטמעה בשטח, ליווי הכולל הדרכת עובדים, בעברית ובערבית, קשר יום יומי עם מנהלי העבודה, פיקוח ובקרות לפני היציקות ובמהלכן.
נשמח לתמוך גם בכם בהטמעת שיטת בנייה זאת, האטרקטיבית לכולם.
 


סניף ראשי: רח' החומה 2

א.ת מערבי, ראשון לציון

פקס: 072-2446231

info@topbuilding.co.il

נשמח לעמוד לשירותכם בכל עת:
חייגו: 1-700-071-074 או מלאו פרטיכם: