בתים מוגנים מירי טילים | בית תרמי

  בתים מוגנים יותר מירי טילים

לצערנו הרב, אחת לכמה שנים אנחנו נאלצים להתמודד, בתור תושבי ישראל, עם סבבי לחימה, הן בצפון והן בדרום. סבבים אלו מאלצים אותנו להתמודד עם מצבים שאינם מוכרים ברוב מדינות העולם, מצב של ירי טילים אל העורף. תופעה זו, אשר החלה בשנות השבעים-שמונים בצפון הארץ, הפכה מוחשת במלחמת המפרץ הראשונה בתחילת שנות התשעים ולימים נאלצנו להתמודד עם מצב זה גם בדרום, עם ירי רקטות וטילים מכיוון עזה. 

מצב זה אילץ את הקבלנים ומתכנני המבנים להיערך בהתאם, בין היתר על פי הגדרות ודרישות של משרד השיכון ומשרד הביטחון. לפיכך החלו להקים בתים מוגנים יותר מירי טילים. בתים אלו נבדלים ממבנים רגילים, הן בעובי הקירות, חוזקם וכן רמות הבידוד שלהם. ככל שלקיר יש יותר שכבות בידוד חיצוניות, כך הוא מספקת הגנה טובה יותר במצב של הדף חיצוני. 

כשאנחנו מדברים על בנייה מוגנת, הרי שאנחנו מדברים על קירות עשויים בטון מזוין. מדובר על קירות חיצוניים, שכן הם אלה הסופגים את המכה של הטילים. הקירות הפנימיים לעומת זאת הם קירות רגילים. מי שרוצה להבין כיצד נראים קירות מבטון מזוין בבית מוגן, יכול לראות כיצד נבנה ממ"ד, שכן חדר זה על פי הכללים של פיקוד העורף, נבנה באמצעות קיר מזוין מתוך כוונה שבכל מקרה של התקפת טילים יופחת הנזק לבית ולדייריו. יש לציין שבכל מבנה כיום, חייב שיהיה ממ"ד, חדר אחד עם קירות מזוינים אליו ניתן להיכנס במקרה של התקפת טילים. מאחר ודיירי הבית מעוניינים, לא פעם, לאפשר לעצמם ליהנות משמירה על סגנון החיים גם בעת התקפת טילים, הרי שהם מעדיפים להשתמש באפשרות של בנייה מוגנת בכל הבית ולא רק בחדר אחד. 

נקודה אחרונה היא, שבנייה מוגנת יכולה להיות מעוצבת בדיוק כמו בנייה רגילה, ניתן ליהנות מבנייה זו בדיוק כמו מבנייה רגילה, אף על פי שהקירות לכאורה נראים מעט שונה ועשויים מבטון חזק יותר. 

לסיום, אם אתם מעוניינים לקבל עוד מידע על בנייה מוגנת, זה הזמן לפנות אלינו. חברת טופ בילדינג תשמח לעמוד לרשותכם בכל עת ובכל שעה. אתם יכולים לפנות אלינו דרך המייל או בטלפון ותוך זמן קצר תקבלו מאיתנו את כל התשובות שאתם מחפשים בנושא. לא משנה היכן אתם מתגוררים אנחנו יכולים לספק לכם בתים מוגנים יותר מירי טילים
 
 


סניף ראשי: רח' החומה 2

א.ת מערבי, ראשון לציון

פקס: 072-2446231

info@topbuilding.co.il

נשמח לעמוד לשירותכם בכל עת:
חייגו: 1-700-071-074 או מלאו פרטיכם: