סוגי גמרים לביצוע | בית תרמי
כעקרון כל סוגי הגמר ניתנים לביצוע על תבניות 'אייקונקס':
אפשרות ראשונה - לוחות טיח סטנדרטיים (גבס):
ניתן להשתמש מבחינה תקנית בלוחות טיח. הלוחות מחולקים לשני חלקים נפרדים - לוח פנימי ולוח חיצוני – אם רלוונטי.

לוח פנימי – בבתים עד שתי קומות ניתן להשתמש בלוחות גבס סטנדרטיים, שכבה אחת או שתיים ע"פ שיקול הקבלן ושיקולי האדריכלות. במבנים הגבוהים משתי קומות יש להשתמש להשתמש בלוחות silver board  – 'לוח כסוף' של טמבור,המספקים עמידות באש של שעה. הלוח הכסוף מספק גם בידוד אקוסטי והנו צפוף כמעט פי 2 מלוח גבס רגיל.

לגבי לוח טיח חיצוני – אם רלוונטי, יש להשתמש בלוח בעל עמידות באש ובמיים כגון לוחות ה 'דנס גלאס' של כנען סנטר או סופר בורד של טמבור. על לוח הטיח החיצוני יש לבצע 'טיח פולימרי' של טמבור עם הטבעת רשת בחיבורי הלוחות ולסיים עם שליכט.

את לוחות הטיח ניתן לחבר בשני אופנים: לפני היציקה או אחרי היציקה לפי שיקול הקבלן:
חיבור הלוחות לפני היציקה: מתחילים בלוח הגבס הפנימי, מרכיבים אותו בגובה 1 ס"מ מעל גובה הריצוף המתוכנן ומאזנים כל 1 מטר עם קיבוע לרצפת המבנה. לאחר סיום שלב זה, מרכיבים את הלוח החיצוני (סופר בורד).

חשוב מאוד: משתמשים בבורג 10 ס"מ כל 20 ס"מ לאורך ולרוחב. באם המחברים לא ממוקמים אחד מתחת לשני, ניתן לעגן אותם כל 40 ס"מ. הברגים יעוגנו לבטון מאוחר יותר בעת היציקה.
באם חוברו לוחות הטיח אחרי היציקה, אחרי גמר כל עבודות הצנרת של החשמל והאינסטלציה יש להקפיד לעגן את הלוחות גם לבטון. לכן מומלץ לבצע זאת בטווח של יום יומיים מהיציקה על מנת לעגן את הברגים בקלות לבטון.


ניתן לסיים את הקיר עם / בלי טיח חיצוני.

טיח חיצוני במריחה – ניתן לבצע מריחת טיח על הקלקר החיצוני ללא שימוש בלוח טיח מתועש. לשם כך יש למרוח שכבת אדקס 415 של חברת שחל, ע"פ המלצותיה, תוך הטבעת רשת ברזל (רשת לולים). את המריחה יש לבצע כמריחה על הקלקר עם מאלג' משונן. על שכבת האדקס ניתן לבצע כל סוג גמר שהוא ע"פ תקן כיוון שהמרקם החיצוני שמתקבל הנו מרקם של קיר בטון.

יישום שליכט ללא טיח חיצוני - ניתן למרוח 'שחל גרין' עם הטבעה של רשת אינטרגלס.

אפשרות שלישית - חיפוי אבן:
כל סוגי האבן יותקנו ע"פ התקן. לצורך העניין תקן 2378 העוסק בחיפוי אבן, מתייחס גם לאפשרות לחיפוי אבן על גבי שכבת בידוד חיצונית. לצורך העניין יש להחדיר עוגנים, קונזולות זוויתיות (מקל סבא) בין התבניות, כל 40 ס"מ לאורך ולרוחב. הקונזולות יעוגנו היטב לבטון תוך כדי היציקה מעצם החדרת הבטון. לאחר מכן יש לחבר רשת מגולוונת לעוגנים ועל הרשת לחבר את האבנים עם הסיכות הייעודיות.

*** ניתן לרכוש את החומרים האלו דרך חברת 'טופ בלדינג' במחירים אטרקטיביים.
 

הוראות הרכבה:
 
 


סניף ראשי: רח' החומה 2

א.ת מערבי, ראשון לציון

פקס: 072-2446231

info@topbuilding.co.il

נשמח לעמוד לשירותכם בכל עת:
חייגו: 1-700-071-074 או מלאו פרטיכם: