מפרט טכני | בית תרמי
התבנית:
מבנה בסיסי: מבנה מרחבי המורכב משתי לוחות בידוד העומדים אחד מול השני ,מיוצבים ומחוזקים באמצעות 4 מחברי פלסטיק קשיח טבועים בלוחות הבידוד בתהליך היתוך ייחודי.

בחלק העליון והשמאלי של התבנית קיימים בליטות ובחלק הימני והתחתון שקעים בהתאמה.

מחברי הפלסטיק מוטבעים, כאמור, בתוך לוחות הבידוד במרחק 30 ס"מ אחד מהשני ובמרחק 15 ס"מ מקצותיהם.

מידות: אורך – 120 ס"מ. גובה – 42.5 ס"מ. מרחק בין הלוחות – 12/16 ס"מ. כל תבנית מייצרת שטח קיר של כ- 0.5 מ"ר.

* התבניות מגיעות במגוון צורות גיאומטריות על מנת לתת מענה לכל תכנון אדריכלי. התבנית הנפוצה ביותר היא התבנית הישרה – 80% ייצור לאחריה נפוצות תבניות הפינה לימין ולשמאל – 18% ובשוליים התבניות המיוחדות, זוויתיות ועגולות – 2%. גם תבניות הפינה והמיוחדות מייצרות שטח קיר של 0.5 מ"ר.

משקל: תבנית ישרה – 2.7 ק"ג.

תבנית פינתית – 2.3 ק"ג

לוחות הבידוד:
לוחות הבידוד מיוצרים מגרגירי פוליסטירן העוברים תהליך ייחודי של ניפוח והיתוך על מנת להביאם לדרגת צפיפות גבוהה ולחוזק הנדרש מתבנית המשמשת ליציקת בטון.

לוחות הבידוד מיוצרים מחומרי גלם אשר עומדים בתקנים בינלאומיים וישראלים לדרישות עמידות באש והגבלת פליטת גזים רעילים בשריפה.

עובי: 50 מ"מ

ערך התנגדות תרמית: R=3.92

מחברי הפלסטיק:
מיוצרים מ-PP (פולי לרופילן) בהזרקה ובעלי החלקים הבאים:

- צלעות בעובי 4 מ"מ הנמצאות במישור החיצוני של לוחות הבידוד, נועדו להצמיד את לוחות הבידוד אל קיר הבטון ולשמש כניצבים אליהם מעגנים בהברגה את לוחות החיפוי בגבס ואת רשתות הבסיס לטיח ואבן.

- מערכת חללים בצידי המחבר, דרכם מוזרקים גרגירי חומר הבידוד.

מקשרים בעלי תושבות למוטות הברזל, נועדו לקבוע את המרחק בין הלוחות (עובי הבטון) ולמקם את מוטות הברזל בתבנית לפי ייעודה, לבתי קרקע, בניה גבוהה או מרחבים מוגנים.

תהליך הייצור:
ייצור תבנית ליציקת בטון אשר עשויה מגרגירי פוליסטרן, להבדיל מתבניות היציקה המסורתיות אשר עשויות מחומרים קשיחים כמו עץ ומתכת, מצריכה מומחיות, הקפדה ושימוש במכונות ובחומרי הגלם הטובים ביותר.

הייצור מחולק לשני שלבים – הכנת חומר הגלם (ניפוח ואחסון) והזרקת חומרי הגלם המוכנים לתבנית הייצור.

אל תבנית הייצור המורכבת על מכונת ההזרקה מכניסים באופן ידני או אוטומטי את מחברי הפלסטיק שהוכנו מראש. חומר הבידוד מוזרק אל תבנית הייצור ונדחס באמצעות קיטור.

התוצאה, תבנית ליציקת בטון דו צדדית בצפיפות וחוזק גבוהים מאוד אשר ניתנת להרכבה בקלות וללא כל חיזוקים. מערכת התבניות המבודדות, תעמוד בעומסי יציקת הבטון בכל גובה יציקה בלי עיוותים בדיוק כמו תבנית מסורתית קשיחה על חיזוקיה.
 


סניף ראשי: רח' החומה 2

א.ת מערבי, ראשון לציון

פקס: 072-2446231

info@topbuilding.co.il

נשמח לעמוד לשירותכם בכל עת:
חייגו: 1-700-071-074 או מלאו פרטיכם: